Ανακοινώσεις Γραφείου ΣΠΕ - Ενημερωτικά δελτία

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση θέσης Καθαρίστριας

LAST_UPDATED2 Κυριακή, 12 Φεβρουάριος 2017 10:41

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση θέσης Καθαρίστριας Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση θέσης Καθαρίστριας

Πρόγραμμα εξετάσεων για την Πιστοποίηση της Ελληνομάθειας

LAST_UPDATED2 Τετάρτη, 06 Μάιος 2015 13:45

Πρόγραμμα των εξετάσεων για την Πιστοποίηση της Ελληνομάθειας

Πιστοποίηση της Ελληνομάθειας περιόδου 2015

LAST_UPDATED2 Παρασκευή, 30 Ιανουάριος 2015 14:23

Πιστοποίηση της Ελληνομάθειας περιόδου 2015

Μήνυμα του Συντονιστή Εκπαίδευσης, Εμμανουήλ Αλεξάκη, προς τους γονείς

LAST_UPDATED2 Σάββατο, 31 Αύγουστος 2013 15:28

Αγαπητοί γονείς, συμπατριώτες!

Βρισκόμαστε μία βδομάδα πριν από την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Στο διάστημα που προηγήθηκε, έχει γίνει η προετοιμασία που απαιτείται προκειμένου τα σχολεία μας να ξεκινήσουν χωρίς προβλήματα.

Οι αποσπάσεις των εκπαιδευτικών έχουν ολοκληρωθεί και μπορούμε να σας διαβεβαιώσουμε πως ξεκινάμε φέτος χωρίς κενά. Όποια μικρή έλλειψη παρουσιαστεί είμαστε βέβαιοι πως το Υπουργείο μας θα την καλύψει το συντομότερο δυνατό.

Η σχολική μας λοιπόν χρονιά ξεκινά με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις. Η πατρίδα μας κάνει το χρέος της σε αυτές τις εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες προκειμένου τα ελληνόπουλα, όπου γης, να πάρουν ελληνική παιδεία και να κρατήσουν την ταυτότητα και το φρόνημα τους ελληνικό.

Για να διαβάσετε ολόκληρο το μήνυμα πατήστε εδώ!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ 2013-2014

LAST_UPDATED2 Παρασκευή, 30 Αύγουστος 2013 12:04

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ 2013-2014

29. Αυγούστου 2013

Οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες περιοχής ευθύνης μας θα εμφανισθούν και θα αναλάβουν υπηρεσία στις 04. Σεπτεμβρίου 2013 στις θέσεις / σχολικές μονάδες στις οποίες ήταν τοποθετημένοι μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς 2012/13 (οχι στις θέσεις / σχολικές μονάδες που υπηρετούσαν με διάθεση).

Προκειμένου να προγραμματιστεί η λειτουργία των σχολικών μονάδων για το σχολικό έτος 2013/14 θα ζητηθούν τις επόμενες ημέρες οι αιτήσεις/δηλώσεις προτίμησης για μετακίνηση από σχολείο σε σχολείο ή από σχολείο στο Γραφείο Εκπαίδευσης περιοχής ευθύνης μας.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

«ΈναρξηΠροηγούμενο12345678ΕπόμενοΤέλος»